: امروز
× تماس با ما 4988 647-713
×   \

رهبری

رهبر یک کسب و کار می داند که چگونه به افراد انگیزه دهد، به اهداف دست یابد و تمام مسائل را سریعا انجام دهد.رهبران ویژگی چون شجاعـت، خلاقیت و انرژی کارفرمایی را از خود نشان می دهند.برای موفقیت یک پروژه داشتن یک رهبر قوی از نیازهای ضروری است.

یک رهبر مشتاق می تواند در برنامه های توسعه رهبری و دوره های مربیگری کسب و کار ثبت نام کرده تا مهارت های خود را توسعه دهد.برنامه های تمرین رهبری عموما به روی مهارت های برقراری ارتباط، شخصیت، ایجاد انگیزه، تشکیل تیم، استراتژی و برنامه ریزی متمرکز می باشد.

مربیگری کسب و کار:

مربیگری روشی برای آموزش و تعلیم افراد در یک حوزه ی منحصر به فرد می باشد.صاحبان سازمان، مربیگری در بخش های فروش، سازمان، مدیریت و تشکیل تیم را به عنوان مربیگری کسب و کار می شناسند.بسیاری از انجمن ها برنامه های مربیگری برای افراد حرفه ایی برگزار می کنند.

برنامه های مربیگری کسب و کار می تواند به مدیران کمک کرده تا مهارت های رهبری را در خود تقویت کنند.آنها می توانند نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و آن را بهبود ببخشد.

مدیران می توانند در حوزه های زیر مربیگری را بیاموزند:

- عملکرد سازمانی

- ارتباطات کاری

- مدیریت زمان

- استراتژی ساز و کار

- انگیزش

- حل مسئله

- روند کاری

این نوع مربیگری برای همه رهبران اجرایی سطح میانه و سطح بالا برای بهبود عملکرد و بهره وری کسب و کار ضروری است.

افراد می توانند به دنبال دروس فردی، جلسات گروهی،کنفرانس ها و سمینار ها باشند.

تشکیل تیم:

تیم به گروهی از افراد گفته می شود که برای کاری در کنار یکدیگر برای دسترسی به هدفی منحصر به فرد و سازمان دهی شده است.در اغلب کسب و کار ها، کار تیمی یکی از مهمترین مولفه هاست.یکی از وظایف رهبر این است که یک تیم تشکیل داده و آن را برای دست یابی به هدف مشترک تشویق کند.

روش های بسیاری وجود دارد که می تواند برای سهولت به تشکیل تیم مورد استفاده قرار گیرد.یکی از روش های ساده اما اثر بخش روشی است که شامل سه گام (مرحله) می شود:

- ایجاد مالکیت هدف مشترک

- حذف رقیبان برای دست یابی به آن هدف

- اجرای فرآیند هایی همچون بررسی سلامت و مدیریت عملکرد در چرخه اصلاح

نظارت، تعهد و اطمینان برای گسترش هر تیمی ضروری است.رهبر تیم می بایست به صورت استراتژیک فکر کرده و نظارت را توسعه دهد.آنها می بایست کسب و کار خود را به خوبی بشناسند. 

تعداد بازدید : 357 |تاریخ : 1394/06/07 | Admin : توسط   تعداد نظرات : 0
( 0 ) ( 0 )

: نظرات
ثبت نظرات ارزشمند شما : (* فیلد های اجباری )