: امروز
× تماس با ما 4988 647-713
×   \

پیدا کردن افراد جدید برای خرید محصولاتتان و یا استفاده از خدمات شما بخش مهمی از فرآیند فروش شماست.آیا شما محصولات بی نظیری دارید اما مشتری مناسب برای فروشتان ندارید؟ آیا مطمئن نیستید که چگونه به مشتری های واقعیتان دست پیدا کنید؟

این 14 توصیه برای بدست آوردن مشتری دلخواهتان به کار گیرید، تا ببینید چه کسی محصولات شما را می خرند.

1-افراد منفعت را می خرند.

افراد محصولات را نمی خرند، آنها در واقع نتیجه ایی را می خرند که آن محصولات برایشان ایجاد می کند.فرآیند فروش خود را شروع کنید و مشتریان ایده ال خود را با ایجاد لیستی از سود هایی که ممکن است برای مشتریان شما در روند استفاده از محصولاتتان و یا سرویس هایتان، خوشایند باشد را ایجاد کنید.

کمپین مسابقه کوکا :

کمپین مسابقه کوکا باعث ایجاد رشد 4% در فروش کوکا کولا شد، که در این زمان کوکا کولا با اضافه کردن اسم اشخاص بر روی بطری های نوشابه این شرکت، اقدام به شخصی سازی کرد. آنها به درخواست نیاز افراد به ایجاد ارتباط و شخصی سازی پاسخ مثبت دادند. و چه چیز بهتر از نوشیدن نوشابه خنک با اسم خودتان بر روی آن.

2-مشتریانتان را به طور واضح شرح دهید.

چه کسی ممکن است که محصولات شما را خریداری کنند؟ لیستی از خصوصیات مشتریان فرضیتان ایجاد کنید و به این سوالات پاسخ دهید.

1-چند سالشان است؟

2-آنها اغلب زن هستند یا مرد؟

3-آنها بچه دارند؟

4-درآمدشان چقدر است؟

5-آنها تحصیل کرده هستند؟

3-مشکل را به صورت شفاف شناسایی کنید.

مشتریان شما چه مشکلاتی خواهند داشت که محصول شما می تواند آن را حل کند؟ اگر شما مشتریانتان را به طور کامل شناسایی کنید، آنها به راحتی برای حل مشکلاتشان به شما پول پرداخت می کنند.

*گاهی مشکلات مشخص و واضح است.

*گاهی مشکلات واضح و مشخص نیست.  

*گاهی مشکلی وجود ندارد دراین صورت محصول شما خریداری نمی شود.

4-مزیت رقابتی خود را گسترش دهید.

شما مزیت رقابتیتان را ایجاد می کنید که این دلیلی برای خرید محصولات شما و یا استفاده از سرویس های شما به بقیه رقبایتان ترجیح داده شده.بر روی سود دهی بهتر محصولاتتان تمرکز کنید.

5-برای سود دهی بهتر از بازاریابی در شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

راه های بسیاری برای بازاریابی و شناساندن محصولاتتان به مشتریان نسبت به قبل ایجاد شده.بهترین قسمت آن چیست؟ همه آنها مجانی هستند.شما میتوانید شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، تویت و وبلاگتان را برای ایجاد مزیت استفاده کنید.با ساختن یک ارتباط موثر با مشتریانتان از طریق این کانال ها شما می توانید با افراد بیشتری نسبت به قبل در تماس باشید.

برخی از مزایای اینگونه بازاریابی شامل:

*دسترسی راحتتر به طبقه بندی های موجود.

*کانال های بیشتری برای فروش محصولات.

*هزینه های کمتر برای جذب مشتری.

6-گاهی باید تماس غیر مستقیم ایجاد کنید.

تماس غیر مستقیم می تواند برای مشتریان سخت و خسته کننده باشد.ممکن است این کار را به صورت رو در رو و یا تلفنی انجام دهید اما آگاه سازی مشتریان وظیفه شماست. به ویژه اگر محصولات جدید باشند و مجبور باشید تماس بگیرید و مشتریان را به خرید این محصول مشتاق کنید.

7-روش 100 تلفن را در زمان شروع کسب و کار امتحان کنید.

این روشی است که من زمانی که شروع به فروش کردم و می خواستم به ترس از "پذیرفته نشدن" غلبه کنم استفاده کردم. به 100 مشتری به سرعت دست پیدا کنید شما لازم نیست که به نتیجه فروش توجه کنید.به تعداد افرادی که با شما در ارتباط هستند توجه کنید.شما باید در زمان فروش کاملا شجاع باشید.

8-قیمت درستی را انتخاب کنید.

در بازار فروش از قیمت هایی که رقیبانتان برای محصولاتشان در نظر گرفته اند مطلع شوید.اگر محصول شما یک محصول با قیمت تمام شده بالا است، در نظر داشته باشید که باید کیفیت و امکانات بالایی را برای مشتریانتان ایجاد کنید.قیمت باید براساس ارزش درک شده تعیین شود.اگر بتوانید ثابت کنید که محصولتان از بقیه رقبایتان بهتر است می توانید رقم بالاتری را اعلام و دریافت کنید.

9- تکنیک های مناسب گفتگو را پیدا کنید.

مذاکره کنندگان حرفه ایی همیشه نگران یافتن راه چاره ایی برای رضایت هر دو سمت هستند.آنها دنبال چیزی به نام موقعیت " برد-برد" هستند که هر دو طرف از نتیجه بدست آمده کاملا احساس رضایت می کنند.

بهترین مذاکره کنندگان این 3 خصیصه را دارند:

1.آنها سوال های خوبی می پرسند تا دقیقا بفهمند شما چه می خواهید.

2. آنها صبور هستند.

3.آنها خیلی خوب تعلیم دیده اند.

10-یک عرضه بی نقص داشته باشید.

خیلی مهم است که در فروش یک عرضه متقاعد کننده و خلاقانه برای مشتریان داشته باشید.

11-بر روی نگه داشتن دائمی مشتریانتان تمرکز کنید.

" مشتری اولین بار، مشتری همیشگی"

یکبار که مشتری محصول شما را خریداری کرد، نباید پایان ارتباط شما با او باشد.بر روی ایجاد یک رابطه قوی با مشتریانتان تمرکز کنید.این می تواند اعتماد بیشتری بین شما و مشتریان ایجاد کند و ارزش بیشتری را به محصولتان بدهد.

12-به مشتریان بالقوه تان چیزهای خیلی خوبی را به صورت رایگان پیشنهاد دهید.

اگر به مشتری ایدهآل خود پیش زمینهای برای امتحان کردن بدهید، این احتمال بسیار قویست که آنان محصولتان را خریداری کند. فیلمی کوتاه از کارکرد محصولتان بسازید و آن را با زمینهای عالی به رایگان ارائه دهید و مشتری خود را برای آنچه که در راه است، هیجانزده کنید.

13-مشتریانتان را از اخبار شگفت انگیز داخلی کسب و کارتان آگاه کنید.

اگر که می خواهید محصولاتتان را به حراج بگذارید، به مشتریانتان درباره آن بگویید.آنها از شنیدن آن خوشحال می شوند و میتواند حس اعتماد را در آنها ایجاد کند و شاید باعث شود که بیشتری خرید کنند.

14-پیام فروش شما باید واضح باشد.

یک یا دو نمونه از مزایای محصولتان را انتخاب کنید و آن را به صورت واضح در تبلیغاتتان به کار گیرید.برای مشتریانتان به طور واضح بیان کنید که دقیقا محصول شما چه مزیتی برایشان دارد.اگر محصول شما چندین مزیت دارد پیام های متفاوت فروش برای هر یک از این دسته ها با مزایای مربوط به آنها ایجاد کنید.

 

  

 

    

تعداد بازدید : 197 |تاریخ : 1395/04/15 | Admin : توسط   تعداد نظرات : 0
( 4 ) ( 3 )

: نظرات
ثبت نظرات ارزشمند شما : (* فیلد های اجباری )