: امروز
× تماس با ما 4988 647-713
×   \

اضافه شدن سریع مخارج و ایجاد پس اندازتان به نظر می رسد که امید واهی است. اما با تغییرات کوچکی که الان ایجاد می کنید می توانید به سود بزرگی در آینده دست یابید.این قدم های ابتدایی را بردارید تا به سمت یک آینده روشن تر مالی قدم بر دارید.

1- 1% در زمان تفکر کنید.

تصمیم بگیرید که 1% از درآمدتان را از ماه آینده پس انداز کنید. با اینکار شما تلنگری مهم به ذهنیتتان زده اید: آن زمان شما شخصی نبوده اید که برای مدت طولانی پولتان را ذخیره کنید، ولی الان هستید. این یک تغییر کلیدی است چون خیلی آسان است که شما مقدار پولی را که ذخیره کرده اید را بالا ببرید زمانی که این کار را شروع کرده وبه این کار عادت کنید. بنابراین، هر چند کم اما شروع کنید.

2- زندگی آینده تان را در اولویت قرار دهید.

هر ماه، شما صورت حساب های مشخصی را پرداخت می کنید: هزینه موبایل، وام هایتان، اجاره...شحص دیگری به این لیست اضافه کنید: آینده تان. زمانی که به عنوان یک اجبار به آن نگاه کنید، برایتان آسانتر است که به این کار را ادامه دهید و با جدیت آن را دنبال کنید.

3-صرفه جویی را اتوماتیک کنید.

 زمانی که شما متوجه شدید که هر ماه چه مبلغی را می خواهید پس انداز کنید، و اطمینان حاصل کردید که درآمد کافی برای رسیدن به هدف هایتان دارید، می توانید روند جابه جایی پولتان از حسابتان به حساب پس اندازتان را اتوماتیک کنید.با جابه جایی اتوماتیک، شما می توانید تمایلتان به خرید اجناس اضافی و غیر لازم را کنترل کنید.

4- آنالیزی از بودجه تان داشته باشید.

ممکن است شما تصور کنید که فضایی برای نفس کشیدن ندارید، اما به پول هایی که در ماه های گذشته پس انداز کرده اید نگاهی بیندازید.تمام هزینه هایی که در ذهن دارید را به دو دسته تقسیم بندی کنید: "نیاز" و "خواسته".وارد بخش خواسته هایتان شوید.

شما می خواهید بروید و ناخن هایتان را مانیکور کنید، زمانی که خودتان می توانید اینکار را در منزل انجام دهید؟ خرج های اضافی را کم کنید تا فضای بیشتری در بودجه تان ایجاد شود و بتوانید به راحتی پول ذخیره کنید.

5-آهسته و پیوسته حرکت کنید.

صرفه جویی برای پرداختی های منزل یا یک تعطیلات که به سختی بدست آمده است به نظر غیر ممکن است.اما به یاد داشته باشید که شما می توانید به هدفی که آرزویتان است برسید اگر در جهت آن کار مرتبا اما در بازه های کوچک تلاش کنید.با ایجاد عادت صرفه جویی و با دنبال کردن اهداف قابل دسترس زمینه ذخیره سازی برای کل زندگی مالیتان را فراهم کرده اید.

 

 

تعداد بازدید : 196 |تاریخ : 1395/05/16 | Admin : توسط   تعداد نظرات : 0
( 9 ) ( 1 )

: نظرات
ثبت نظرات ارزشمند شما : (* فیلد های اجباری )